Forum CORA Strona Główna CORA
Forum wspólnoty CORA

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stacja metra "Mińska" obok nas :)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CORA Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karol 241
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 4:08 pm    Temat postu: Stacja metra "Mińska" obok nas :) Odpowiedz z cytatem

Czołem,

Trałując dziś przez centrum wstąpiłem do centrum informacji warszawskiego metra i wypytałem się jakie są plany odnośnie Pragi Południe.

Pokazano mi tą mapkę:

http://metro.waw.pl/pliki/mw1/iiliniabn_d.gif

I wyjaśniono, że obecnie budowana nitka jest robiona tak, by można było ją dalej rozbudowywać w kierunku Gocławia. Odnośnie terminów budowy "naszej części" nikt nic nie mówi, bo sporo zależy ile Unia da na tą inwestycję (obecna budowa jest opłacona przez UE w 51%), ale położenie wejścia do stacji będzie tuż na przeciwko klatek od strony ulicy Stanisławowskiej - tam gdzie teraz jest trawnik sąsiadujący ze stadionem Orła, między ulicą Stanisławowską a Mińską.

Stacja prawdopodobnie będzie nosiła nazwę "Mińska" i będzie można pojechać szybko na Gocław lub w stronę Targówka/Centrum przez Dworzec Stadion (czyli przy St. Narodowym) - będzie to dwupoziomowa stacja więc będzie można przesiąść się do innej nitki.

Oznacza to, że nasz blok znajdzie się w komunikacyjnym węźle i będzie można spodziewać się albo nowych sąsiadów w apartamentowcach albo rozbudowy punktów handlowo - usługowych (może jakieś centrum handlowe zamiast tej starej drukarni?).

Czas i unijne pieniądze pokażą jak zmieni się nasza sytuacja, bo może w niedalekiej przyszłości dojazd do centrum w porannym szczycie będzie można ułatwić sobie podróżując pod ziemią Smile

Reszta zdjęć II linii pod tym linkiem:

http://metro.waw.pl/ii-linia-metra-109.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 6:53 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monika 34
Bywalec

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to nie jest żadna nowa wiadomość. Wystarczy wejść na stronę metra od kilku już lat, żeby się o tym dowiedzieć. Zresztą developer informował o tym już przy sprzedaży pierwszych mieszkań. Co więcej pierwotnie w planach była mowa o tym, że ta nitka metra ma powstać do 2020 roku. Ale już wtedy realnie patrząc można było stwierdzić, że są to życzeniowe terminy. Pożyjemy, zobaczymy. Kiedyś pewnie i do nas metro dotrze, ale na pewno niezbyt szybko.

Drukarnia nie jest takim złym obiektem. Do niedawna to było bardzo dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. Mnie tam ona nie przeszkadza. Co więcej, dzięki temu, że jej budynki nie są zbyt wysokie mam przestrzeń przed oknami, a nie kolejny blok. Poza tym centra handlowe nie są tak daleko od nas oddalone, żeby było tu potrzebne kolejne (moim zdaniem). Zawsze można przejść się też na bazarek na Wiatraczną i tam zaopatrzyć się w świeże owoce i warzywa.
Powrót do góry
Karol 241
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie wiedziałem - od początku budowy inwestycji wiedziałem tylko że ma to być osiedle zamknięte (czego część ludzi tutaj nie wiedziało i teraz płacze z powodu ochrony na osiedlu).
Dla mnie to super info bo jak się wyprowadzę z tego wspaniałego miejsca to mogę podwyższyć czynsz dla najemców lub podwyższyć cenę mieszkania z racji tak małej odległości do stacji metra Smile lokalizacja w Wawie względem centrum to praktycznie najważniejsza sprawa, a nasze osiedle jest pod tym względem zajebiste :thumleft:

Niestety upadła, opustoszała drukarnia straszy Shocked (opinie pracowników o niej były tragiczne) i mam nadzieję, że to brzydactwo wyburzą i coś przydatnego postawią. Aquapark by się przydał, albo chociaż CH z usługami jak bank, siłka (chociaż jedna jest blisko), sklepy z ciuchami, kantor, kwiaciarnia, coffee heaven i księgarnia ^_^ To by dopełniło satysfakcję z mieszkania w tej okolicy.

Słyszałem, że jeśli kasa z Unii wpłynie (jeśli Hiszpania nie podzieli losu Grecji) to pieniądze na inwestycje jak "nasza" nitka metra będą udostępniane w 2016 roku. Już nie mogę się doczekać :jupi:
Powrót do góry
Bartek 177
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karol 241 napisał:

Słyszałem, że jeśli kasa z Unii wpłynie (jeśli Hiszpania nie podzieli losu Grecji) to pieniądze na inwestycje jak "nasza" nitka metra będą udostępniane w 2016 roku. Już nie mogę się doczekać :jupi:

to przyznaj się skąd takie dobre wiadomości masz Razz i kto tak dzieli skórę na niedzwiedziu Very Happy

Cały proponowany przebieg jest tutaj:
http://www.metro.waw.pl/pliki/mw1/iilinian_d.gif

tylko bym raczej nie przywiązywął do tego aż tak wielkiej wagi Wink
teraz miasto buduje 7 (słownie siedem;- ) stacji z II odcinka i już wiadomo, ze priorytetem będzie "dokończenie" w kierunku Woli i Targówka (po 3 kolejne stacje w każdą stonę):

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,10612468,Metro_na_Targowek_czy_Wole__Jest_sprawiedliwa_decyzja.html

co prawda na stronie Metra jest załączona tzw decyzja środowiskowa dla "naszej" nitki (Decyzja o środowiskowych uwarukowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, polegającego na budowie II linii metra od stacji Stadion do stacji Gocław wraz z STP Kozia Górka w Warszawie, w Dzielnicach Praga Południe, Wawer m.st. Warszawy)

tylko jest mały szkopuł Wink ta decyzja to dopiero wierzchołek góry lodowej i konieczne jest uzyskanie najwqażniejszego dokumentu czyli pozwolenia na budowę Wink do tego decyzja środowiskowa jest z września 2008 r. i z tego co się orientuję to jej ważność wynosi 4 lata od momentu kiedy stała się ostateczna plus ewentualnie można w pewnych sytuacjach przedłużyć o dodatkowe dwa lata... a mamy 2012 rok Wink a jak wynika z wczesniejszego linka na razie nigdzie nic nie słychać żeby się Miasto za projektowanie czegoś więcej brało niż stacje w stronę Woli i Targówka ....

ale bądźmy dobrej myśli Wink 2030....
Powrót do góry
Karol 241
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomości te mam z Wiadomości Smile więc w sumie żadna wiedza ponad to co zebrały pismaki. Uruchomienie środków nie równa się rozpoczęciu budowy, w przypadku obecnie budowanego odcinka też tak było, a ja nie pisałem nic o rozpoczęciu budowy jeśli czytałeś cały mój post. Ponadto nie pisałem o pieniądzach dla TEJ inwestycji, tylko dla inwestycji TAKICH JAK ta Rolling Eyes

Pisałem też, że jak już będę się stąd wyprowadzał w lepsze miejsce to metro będzie atutem, więc można wnioskować, że skoro kupiłem mieszkanie i wziąłem kredyt na XX lat to nie mówię że metro będzie za 2-3 lata tylko za te XX lat :]

Chociaż 2030 rok to wcale nie tak odległy termin, czas leci szybko Wink
Aczkolwiek na przestrzeni nawet 5 lat wiele może się zmienić i nagle okaże się, że nie będzie można tu budować (bo jest to teren zalewowy na "powódź tysiąclecia") i tylko skończy się na planach i mapkach w internecie. Osobiście trzymam kciuki by metro było, prędzej czy później, byleby do czasu aż się stąd wyniosę :bounce:
Powrót do góry
Bartek 177
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 1:01 pm    Temat postu: Re: Stacja metra "Mińska" obok nas :) Odpowiedz z cytatem

Wiadomości kłamią Wink po prostu myślałem, że masz jakieś niedostępne dla zwykłego śmiertelnika info o planach Miasta Wink

Skoro użyłeś w cudzysłowiu "nasza" nitka to sądziłem,że udostępnienie środków traktujesz właśnie w kontekście stacji Mińska Wink tym bardziej, że nie mamy zbyt wielkiego wyboru jeśli chodzi o inwestycje takie jak ta Wink a swoją drogą jaki jest sens uruchamiania środków na jakąś inwestycję jeśli nie jest przygotowana?? I to właśnie chciałem wskazać, że jak na razie Miasto nie spieszy się (lub nie chwiali się tym) z przygotowaniem odgałęzienia II linii w stronę Ronada Wiatraczna Wink

Przepraszam jednak za nadinerpretację słów Sąsiada Wink

Co do powodzi to prawda jest taka, że mieszkamy na potencjalanym terenie zalewowym Wink

Nie są jeszcze opracowane dokłądne mapy i nie zostało określone czy grozi nam "powódź tysiącletnia" czy też dosięgnie nas już nawet "powódz stuletnia"... ale wstępnie nie można tego wykluczyć:

http://www.kzgw.gov.pl/files/file/Materialy_i_Informacje/WORP/Woj_Maz/1.jpg

Dodane po 13 minutach:

Karol 241 napisał:
Stacja prawdopodobnie będzie nosiła nazwę "Mińska" i będzie można pojechać szybko na Gocław lub w stronę Targówka/Centrum przez Dworzec Stadion (czyli przy St. Narodowym) - będzie to dwupoziomowa stacja więc będzie można przesiąść się do innej nitki.

Co do stacji Stadion to chyba nie do końca sprawdzone info.... dwupoziomowa będzie stacja świętokrzyska, gdzie będą się przecinały obie nitki Metra po kątem prostym....a w przypadku Stadionu będzie raczej zastosowane jednopoziomowa stacja (tyle że pewnie znacznie szersza) bo zarówno pociągi jadące od Wileńskiego jak i Wschodniego za stacją Stadion będą jechały tym samym tunelem pod Wisła w stronę Centrum.... tak skomplikowanej operacji na tak krótkim odcinku jaki jest między stacja a Wisłą raczej nie dałoby się wykonać....może inaczej pewnie by się dało tylko byłoby to znacznie droższe i nie miałoby ekonomicznego uzasadnienia Wink no i z pewnością już byśmy widzieli w TV lub w prasie chwalenie się naszych budowniczych tą skomplikowaną operacją Wink
Powrót do góry
Karol 241
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 6:26 pm    Temat postu: Re: Stacja metra "Mińska" obok nas :) Odpowiedz z cytatem

Bartek 177 napisał:
Co do stacji Stadion to chyba nie do końca sprawdzone info....

To akurat powiedziała pani z biura spółki Metro Warszawskie więc trzeba by się jej wypytać czy info jest sprawdzone czy sobie to wymyśliła Very Happy
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 6:53 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bartek 177
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety też już nie raz się naciąłem na to, że takie "Panie" puszczają w eter informacje, które nie do końca są zgodne z prawdą Wink

w końcu przy takiej "niewyobrażalnej" wręcz skali inwestycji (jak już pisałem 7 stacji Wink mogło się Pani pomieszać Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CORA Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: